החיים לא תמיד קלים ומצבי מחלה מתמשכת או חמורה, הם וודאי מהדברים המאתגרים יותר. כאשר ילד במשפחה נמצא במצב כזה, הילד ומשפחתו לעתים מוטלים בבת אחת, למציאות חיים חדשה ומאתגרת למדי. בכדי להתמודד איתה היטב נדרשים משאבים מסוגים שונים, כגון זמן וכסף. אלא שלרוב המשפחות, במצבים מסוג זה, אין מספיק ממשאבים אלה ביחס לדרוש. מה עושים? כאן נכנסים לתמונה מתנדבים ובמיוחד,  מתנדבים של עמותה מיוחדת במינה – עמותת לתת תקווה. נשמע מעניין? בואו נראה יותר מקרוב, מה עמותה זו עושה וכיצד היא מסייעת:

לתת תקווה במצבי מחלה – לא קל אבל חשוב

ההתמודדות הנפשית עם מצבי מחלה למיניהם, היא חלק לא מבוטל מההתמודדות המוצלחת איתה. אפילו עולם הרפואה המודרני השמרן, כבר מבין ומודה בחצי פה, שישנו קשר הדוק בין גוף לנפש. כלומר, השפעה של המצב הנפשי, על יכולת ההחלמה, קצב ההחלמה והעמידות בפני הידרדרות חוזרת של המצב. ידוע שהמערכת החיסונית מושפעת מכך. כך שהמילה "תקווה" איננה בכלל דבר של מה בכך. זו לא סתם מילה יפה שנזרקת לאוויר. עמותת לתת תקווה קמה בכדי לסייע לילדים חולים ולמשפחותיהם בדרכים שונות. גם היכן שהסיוע הוא חומרי, למשל כסיוע כספי, הוא מספק הקלה מנטלית חשובה. קחו למשל את המצב הלא סימפטי, של הורים שעובדים שעות רבות לפרנסתם בכל יום ויש להם התלבטות לא קלה לגבי חלוקת זמנם – הקדשת יותר זמן לשהייה עם הילד החולה, תבוא על חשבון הפרנסה והם אולי לא יכולים להרשות את זה לעצמם. גם בהקשר מימון תרופות ועזרים רפואיים כאלה ואחרים. הקדשת יותר זמן לעבודה, פירושה שהילד יישאר יותר שעות בכל יום לבד, להתמודדות הלא קלה עם מצבו הבריאותי. וברקע, ישנם ילדים נוספים במשפחה, מגוון עניינים שוטפים חיוניים שיש לטפל בהם. אפילו המשימה הפשוטה של קניות במכולת, מהווה דבר שגוזל זמן וכסף, דורש מחשבה מראש ועשוי לבוא על חשבון דברים אחרים. אז מי יסייע בכך וכיצד?

 

 

למי לתת תקווה מסייעת וכיצד?

מי מסייע לעמותת לתת תקווה?

רשויות הרווחה מסייעות לפעילות זו, בתיאום לגבי משפחות וילדים שזקוקים לסיוע. כמו כן, מאות מתנדבים מסייעים לעמותת לתת תקווה בכל רחבי הארץ. בנוסף, גם ארגונים שונים כגון צה"ל, קבוצות ספורט ועוד, משתלבים בפעילותה בדרכים שונות. מי עוד מסייע לעמותה? אתם! אם תרצו לתרום בכדי לסייע כספית, ניתן לעשות זאת באמצעות כרטיס אשראי, דרך אתר העמותה או בתרומה טלפונית. כמו כן, ניתן לתרום באמצעות העברה בנקאית או דרך בנק הדואר או בהוראת קבע.

לסיכום

פעילות מיוחדת זו מסייעת ומחזקת את התקווה, לילדים ולמשפחותיהם. לעתים, גם סיוע קטן מסוג זה, עשוי ליצור הבדל משמעותי בתמונה הכללית.