לחסוך בחשבון החשמל

יוקר המחייה בישראל מאלץ משפחות רבות ובפרט הורים לילדים, למצוא פתרונות יצירתיים לחיסכון כספי מדי חודש. בעוד קיימות הוצאות שלא ממש ניתן לשנות, כמו תשלומי המשכנתא או שכר הדירה, התשלומים לגני הילדים וחשבון הארנונה, ישנן הוצאות שבהחלט ניתן לצמצם אם רק יודעים איך לעשות את זה בצורה נכונה. אחת ההוצאות הקבועות והגבוהות לרוב שבהחלט ניתן לצמצם היא ההוצאה החודשית על חשמל. כשמדובר במשפחות ישנן בהחלט דרכים טובות שיאפשרו חיסכון ואם תכירו אותן ותנסו ליישם לפחות כמה מהן, אתם יכולים בתור הורים לחסוך מדי שנה אלפי שקלים במקרה הטוב. אם גם אתם מחפשים דרכים לחסוך בהוצאות החשמל החודשיות, הנה כמה רעיונות שיאפשרו לכם לעשות זאת.

התקנת מערכת סולארית

מדובר בטרנד טכנולוגי לא פחות ממדהים שמאפשר כבר היום להרבה מאד משפחות בישראל לחסוך באופן משמעותי בהוצאות החשמל. מדובר בעצם בהתקנה חד פעמית של מערכת סולארית הכוללת לוחות סולאריים שמניחים על הגג וכך בעצם ניתן לייצר חשמל בעצמנו על ידי ניצול אנרגית השמש. כך למעשה ניתן לחסוך את הוצאות החשמל החודשיות במלואן ויש גם מקרים של ייצור עודף של חשמל, אותו ניתן למכור לחברת החשמל וכך בעצם ניתן לייצר הכנסה פאסיבית מדי חודש. האם כולם יכולים להתקין מערכת כזו? ובכן, הרוב יכולים, רק חשוב לוודא אם הנתונים הספציפיים מאפשרים זאת ואפשר לבדוק את זה בקלות באמצעות מחשבון סולארי. מה שצריך על קצה המזלג זה גג שטוח וגדול דיו כדי להניח מספיק לוחות סולאריים וחשוב גם שהוא יפנה לכיוון הנכון כדי לאפשר ייצור מספיק של חשמל. אם יש לכם אפשרות לעשות את זה, דעו שההשקעה הראשונית של ההתקנה מכסה את עצמה מהר מאד וזאת פשוט דרך נהדרת לחסוך בהוצאות החשמל ואפילו להכניס עוד כמה שקלים מהצד מדי חודש.

הפטרו ממכשירים חשמליים בזבזניים

על אף שהטכנולוגיה הולכת ומתקדמת וכך גם עולה המודעות לחיסכון ושימוש ביתי נכון בחשמל, רבים מאיתנו עדיין משתמשים במכשירים חשמליים בזבזניים שזוללים הרבה מאד אנרגיה. על אילו מכשירים מדובר? ובכן, לרוב אילו גופי חימום ישנים בחורף כמו תנורים ורדיאטורים, מזגנים ישנים ובאופן כללי מכשירי חשמל ישנים עם ניצול אנרגטי לא יעיל. שווה בהחלט לבצע בדיקה ולראות אילו מכשירים אצלכם הם כאלו ולשקול להחליף אותם.

התקנת דוד חכם

זה לא סוד שהדוד החשמלי לחימום המים בבית צורך הרבה מאד חשמל ובעבור רבים מדובר במכשיר הבזבזני ביותר שמביא מדי חודש לעלויות הגבוהות ביותר. מה אפשר לעשות? פתרון מצוין זה להתקין מערכת לשליטה בדוד. היום ניתן להתקין מערכות שמתחברות אפילו ל-WIFI וכך ניתן לשלוט בדוד מרחוק, להדליק אותו לפני שאתם מגיעים הביתה, לכבות אותו אם שכחתם לעשות זאת במקרה ולקבל התראה כאשר הוא דולק שלא לצורך. יחד עם זאת גם שעון אנלוגי פשוט שמאפשר שליטה בשעות הפעילות יעשה עבודה לא רעה ויביא לחיסכון משמעותי.

הכל מתחיל לחינוך

לבסוף, זכרו שהכל מתחיל בחינוך לצריכת חשמל נכונה והקניית הרגלים טובים. הרבה פעמים בבתים עם ילדים, דווקא הם אילו שלא מקפידים על כיבוי אורות ומכשירים חשמליים שלא חייבים להיות דולקים מפני שהם לא אילו שמשלמים את החשבונות. על כן, עליכם להרגיל אותם ולהסביר להם על החשיבות הרבה שבחיסכון, הן מבחינת הסביבה והן בהיבט הכלכלי של כל העניין.

שימו לב שאם תאמצו את ההרגלים הבאים אתם בהחלט יכולים לחסוך כסף על הוצאות החשמל מדי חודש.