נשירת שיער

אם יש עניין אסתטי אחד משמעותי שמטריד באופן גורף גברים רבים ברחבי העולם ובמקרים מסוימים אפילו נשים וילדים, הרי שמדובר בתופעת ההתקרחות. מאז ומתמיד היה השיער חלק חשוב ומהותי במראה החיצוני ובבניית הביטחון העצמי ומי שסובל מנשירת שיער ומהתקרחות בהחלט יכול להתהלך בעולם עם תחושה מעיקה ולא נעימה. יש כאלה שהשלימו עם המצב ומעדיפים לחיות עם קרחת ואפילו לטפח אותה, אך רבים אחרים עדיין מחפשים פתרונות להתקרחות. למרבה המזל, הטכנולוגיה כיום יחד עם תעשיית הקוסמטיקה והעולם הרפואי, מציעים כמה פתרונות לא רעים בכלל שיכולים לסייע לגברים בנקודות שונות ובמצבים של התקרחות והידלדלות השיער וכן ישנם פתרונות מסוימים גם לנשים ולגברים שסובלים מהתופעה. הנה סקירה מהירה של כמה מהדברים שניתן לעשות. רגע לפני שנתחיל נזכיר שלפני שאתם מתחילים ובוחרים בטיפול כלשהו, יש להתייעץ עם רופא המשפחה או עם אנשי מקצוע מוסמכים אחרים.

השתלת שיער

מתוך שלל הפתרונות הקיימים, אין ספק שהדרך הזו הפכה לאחת הפופולריות ביותר בשנים האחרונות. על פי מגזין Balding נראה שזאת הפכה להיות השיטה המועדפת על גברים ולא בכדי. בדרך הזו למעשה לוקחים זקיקי שערה בריאים מאזורים שאינם מקריחים ומשתילים אותם באזורים הבעייתיים. בחלוף הזמן השיער שהושתל צומח ממש כמו שיער רגיל. מדובר בהליך כירורגי שגם יכול להיות יקר יחסית ולכן רבים בוחרים לעבור אותו דווקא בטורקיה במחירים נוחים יחסית מבלי להתפשר על איכות הטיפול.

למקריחים מתחילים: HR Growth

עוד פתרון שבהפך לנפוץ בשנים האחרונות הוא הטיפול בתוסף הזה שמכיל רכיבים רבים שנלחמים בהתקרחות ובנסיגת השיער. במהלך הטיפול נדרשים ליטול בעצם קפסולות במשך שישה חודשים כשלאחר שלושה חודשים לערך, כבר אמורות להיות תוצאות כלשהן. חשוב לשים לב כי מדובר בפתרון שלא מתאים לבעלי קרחת ותיקה של מעל עשר שנים שכן המוצר לא נבדק על הקבוצה הזו ולא מתאים לה באופן בלעדי. רבים בוחרים להשתמש במוצר הזה כמוצר משלים לטיפולים אחרים כמו השתלת שיער.

דרמה רולר

כאן מדובר בפתרון שיכול להיות בלעדי עבור אחדים וטיפול משלים בעבור אחרים. כמו כן הוא יכול לתת מענה גם לגברים ולהתקרחות הגברית הנפוצה וגם לנשים שסובלות מדלילות של השיער. מדובר בעצם במין מסרק מיוחד שעושה חורים קטנים בקרקפת וכך בעצם מעודד זרימת דם מחודשת אליה. הזרמת הדם המוגברת במקרים רבים מאפשרת לשיער לצמוח באופן בריא יותר ויש רבים כאלה שזה אכן עוזר להם, ולו רק כטיפול משלים לטיפולים אחרים.

התקרחות ודלילות שיער אצל נשים

תופעה מוכרת ונפוצה יחסית. בניגוד להתקרחות הגברית, הסיבות הנפוצות להתקרחות אצל נשים הן תזונה לקויה, חשיפה ארוכה לשמש וכן סטרס ומתח על בסיס קבוע ולאורך זמן. על כן, לאחר ייעוץ אצל הרופא ובטרם מדברים על תכשירים וטיפולים שונים, לרוב מציעים לנשים שינוי הרגלים ותפריט תזונתי עשיר כאשר לפעמים מנסים גם שימוש בתוספי תזונה. חשוב לדעת כי ישנם הרבה מאד תוספי תזונה שעשויים לסייע בצמיחה תקינה של השיער.

נשירת שיער אצל ילדים

בניגוד להתקרחות אצל מבוגרים, נשירת שיער אצל ילדים לרוב מעידה על בעיה רפואית כלשהי ולכן יש להיוועץ ברופא בהקדם כאשר מבחינים בכך. לעיתים הנשירה מתרחשת עקב מתח רב, מחלות ארוכות עם תסמינים כמו חום לאורך זמן או פטריה מסוימת שעשויה להופיע על הקרקפת.

לסיכום

אם נשירת השיער מפריעה לכם, דעו קודם כל שיש פתרון. מכאן אנו ממליצים בהחלט להיוועץ באנשי מקצוע ועם טיפול נכון יש סיכוי שתצליחו להתגבר על הבעיה.