לא הכול הולך בחיים כמתוכנן. למעשה, מובטח שדברים במוקדם או במאוחר לא יתקדמו כפי שחשבתם, כולל בענייני פרנסה. תמיד נדרשים שינויים ולעתים תעשו אותם ביוזמתכם. למשל, מתחילים לעבוד במקצוע מסוים ואחרי כמה שנים מבינים שזה לא בשבילכם. מסיבה זו אנשים מחליפים מקומות עבודה ולעתים גם מקצוע. אם (גם אתם) חשבתם שיכול להיות נחמד לשם שינוי לעבור לעבוד בהייטק, וודאי הבנתם שמדובר בשינוי משמעותי. אז מהיכן בכלל מתחילים? אלה כמה טיפים לגבי האופן שבו כדאי לעשות זאת.

לחפש הכשרות מתאימות

כמובן, המכשול הראשוני מבחינה זו הוא הידע המקצועי. כיצד תוכלו לרכוש אותו? המסלול הרגיל של התחלה מתואר אקדמי הוא מסלול ארוך למדי. נצא מנקודת הנחה שאתם לא בנקודה בחיים שבה זה מתאים לכם. אז מה האלטרנטיבה? ניתן ללמוד מקצועות הייטק שונים באופן ישיר בגופים כגון מכללות שונות. כמו כן, יש גורמים שונים אשר מציעים קורסי הסבה להייטק. במעבר על קורסים בתחום ההייטק מסוג זה תוכלו להתרשם מהאפשרויות המגוונות. לא כולם יתאימו בהכרח עבורכם, אבל כדאי להמשיך ולבדוק הזדמנויות כאלה ככל שהן נפתחות. לכל הפחות, הדבר יספק לכם נקודת מוצא טובה להמשך מבחינת ידע והבנה על מה שזמין

להבין בכדי להחליט היטב

באילו תחומים בהייטק תוכלו להשתלב לאחר הקורס? שאלה חשובה ובסיסית יותר – באילו תחומים אתם בכלל מעוניינים להשתלב? בכדי לענות לעצמכם על כך, חיוני להבין את עולם ההייטק. יש קשת רחבה של אפשרויות מבחינה זו, כגון:

כמובן, ישנו גם התחום של שיווק דיגיטלי, שהוא כיום עולם רחב וחשוב ביותר בפני עצמו.

 

 

מודעות לאופי העבודה

הבנת התחום הטכני שבו מדובר זה דבר אחד, אך אופי העבודה המקצועית בכך, עשוי להיות עניין אחר. למשל:

עוד כמה נקודות חשובות

לפני שתרוצו להירשם לקורס הסבה להייטק, נזכיר עוד כמה נקודות שתצטרכו לקחת בחשבון לאחריו:

לסיכום

בכל מקרה, חשוב לזכור שמדובר על "פרויקט" של ממש. ללמוד ולהתחיל עבודה בתחום חדש אינם דברים של מה בכך. לעתים תצטרכו גם להשקיע זמן לפני הכול בהשגת התקציב להכשרות. במקרים אחרים ההכשרות בחינם, תמורת התחייבותכם לעבוד בחברה המכשירה למשך תקופה מוגדרת.