דיו למדפסת

אם אתם הורים לילדים או בני נוער, אתם בוודאי רוצים שהבית שלכם יהיה מקום מחזק הן מבחינה חינוכית והן מבחינה לימודית. לשם כך, אתם בוודאי מצטיידים בעזרי חינוך שונים: מחשבים, ספרים, משחקים שונים, צעצועים מעוררי מחשבה וכו'. חלק מאותם עזרים אשר יקלו על ילדים ללמוד ולהעשיר את עצמם הן מדפסות ביתיות. אלו יכולות להדפיס טקסטים שונים אשר יותר נוח לקרוא אותם מאשר את המסך. ניתן להדפיס תמונות, תרשימים ואיורים שונים בנושאים מגוונים. לבסוף, מדפסת ביתית יכולה להיות גם מקור של הנאה ויצירתיות לילדים. אפשר להדפיס בה תמונות של המשפחה, לשכפל ציורים ואפילו לעשות עבודות יצירה שונות כמו משחקים או פאזלים. במאמר הזה נבחן את שני סוגי המדפסות הקיימות כיום בשוק ונסביר כיצד להתאים אותן לצרכיכם.

טכנולוגיות הדפסה חדישות

קיימות כאמור שתי טכנולוגיות עיקריות להדפסה ביתית: לייזר והזרקת דיו. מדפסות הזרקת דיו עובדות על ידי השפרצה של טיפות רבות באופן מדויק על גבי נייר. החלק אשר משפריץ את אותן טיפות נקרא ראש ההדפסה. הוא חייב להיות מוזן בדיו למדפסת אשר מגיע מקארטריג'ים או ראשי דיו. הוא כולל נחירים קטנטנים המחולקים לצבעים השונים: אדום, כחול, צהוב ושחור. השילוב של הצבעים הללו על הדף, יוצר את התמונה או הטקסט. מדפסות לייזר עובדות בצורה שונה. יש בהן קרן לייזר אשר עוברת על משטח נע וטוענות חלקים שונים בחשמל סטטי. החלקים אשר טעונים, נעים לעבר תנור קטן ומייד לפני כן, מפוזרת עליהם אבקה אשר בתוך התנור, תיצמד לחלק אשר טעון לחשמל הסטטי ומשם לנייר. מדפסות לייזר מגיעות בדרך כלל בגרסה של שחור לבן כאשר היקרות ביותר גם יכולות להיות צבעוניות. מדפסות צבעוניות יהיו בדרך כלל גדולות יותר ממקביליהן של הזרקת דיו.

מדפסת הלייזר הנכונה לבני נוער וילדים

מדפסות הלייזר נותנות מהירות עבודה גבוהה במיוחד וגם דיוק רב בפרטים הקטנים, כלומר ברזולוציית ההדפסה. החיסרון בהן הוא מחיר קניה גבוה, בייחוד אם רוצים מדפסת צבעונית. החלפת החומר המתכלה יכולה להיות גם היא יקרה כאשר כל החלפה כזאת עולה פי כמה יותר מאשר במדפסת הזרקת דיו. מדובר בהחלפה של חלק משמעותי וגדול מתוך המדפסת עצמה.

מדפסות הזרקת דיו הן זולות יחסית לרכישה והפעלה. המדפסות הללו יכולות לתת ביצועים מעולים בתנאי שראש ההדפסה שלהן איכותי והן מתוחזקות כמו שצריך. מהירות ההדפסה שלהן נמוכה יותר בדרך כלל, אבל זה לא משהו שצריך להפריע בפעילות של ילדים או בני נוער להם יש נפחי הדפסה לא גבוהים וללא לחץ עסקי. מדפסות הלייזר יהיו שימושיות רק אצל משפחות בהן משום מה יש הרבה מאד הדפסות או שלא דרושה הדפסה בשחור לבן. בשביל ילדים ובני נוער, היינו ממליצים לקנות מדפסת הזרקת דיו איכותית אשר יכולה להדפיס הדפסות צבעוניות מלאות על מגוון ניירות כולל ניירות פוטו, דבר שיכול לספק פעילויות לילדיכם נוסף למענה על צרכיהם הלימודיים.

ההחלפה של ראשי הדיו במדפסת הזרקת דיו איננה יקרה כאשר כיום ניתן גם להשתמש בראשי דיו תחליפיים אשר יתנו תוצאה טובה מאד. כאשר הדיו ועלות ההדפסה אינם יקרים, הילדים יכולים להדפיס יותר וליהנות יותר.

לבסוף, היינו ממליצים לבדוק ברכישה לא רק את המדפסת, אלא גם את המקור לראשי הדיו ממנו תרכשו אותם. וודאו שמדובר בחברה מנוסה אשר יכולה לתת לכם מעבר למוצר עצמו – גם מענה על מגוון שאלות. משווק מוביל של ראשי דיו ייתן גם אחריות למוצרים אותם הוא מוכר, אפילו אם לא מדובר בראשי דיו מקוריים.