משבר הקורונה העולמי גרם באופן טבעי לכמה וכמה דברים שליליים. החשש של אנשים מפני וירוסים ומחלות, הקשיים של בעלי עסקים רבים במשק הישראלי ובעולם כולו ושגרת הלימודים של הילדים שהשתבשה לחלוטין. עם זאת, קרו גם לא מעט דברים יפים וטובים בעקבות המשבר שאחד החשובים שבהם הוא ההבנה של משפחות עד כמה הזמן המשותף של חיבור וגיבוש זה דבר חשוב וכמה חשוב להשקיע בזה כמה שרק אפשר. מתוך כך ניתן לראות אלפי משפחות בישראל היום שמקפידות על חופשות וטיולים על בסיס קבוע, שהחליטו לא לוותר על ארוחת הערב המשותפת מדי יום ועל הארוחה בסוף השבוע, הורים שמבינים ששעות ארוכות בעבודה זה לא דבר נכון בהכרח ובאופן כללי אפשר לראות חיבור וקירוב משמעותי יותר בין אנשים. כמובן שבשביל תחושת הביחד לא צריך להמציא את הגלגל ולפעמים הדבר הכי כיף שיש זה פשוט לשבת עם כל בני המשפחה בסלון ופשוט לעשות פעילות מצחיקה ומהנה כמו האווירה המתאפשרת עם משחקי קופסה. אז אפילו בלי קשר לקורונה, אנו רוצים להמליץ על כמה משחקים כאלו שיספקו לכם שעות ארוכות של הנאה וצחוק.

אלוף העסקים

יש הרבה משחקי קופסה אמנם, אבל לא כולם מאפשרים לנו למד את הילדים שלנו על הבסיס של עולם העסיקם. כל אחד מהשחקנים מתנסה בשימוש בכסף, לומד על ניהול קופת הוצאות והכנסות, לומד על רווח והפסד ועוד. זה אולי נשמע מאד מחושב ורציני, אבל תהיו בטוחים שזה מגיע עם הרבה צחוק והנאה.

איש הכלב

משחק נפלא שמלמד על שיתוף פעולה וחשיבה אסטרטגית כאשר סיפור הרקע הוא של פלוגת פשפשים אכזרית ומסוכנת שמנסה להשתלט על העולם והשחקנים הם אלו שינסו להציל אותו מהגורל הנורא.

לא רק בתקופת הקורונה: משחקי הקופסה הכי שווים למשפחות

שם קוד

עד כמה התקשורת ביניכם טובה? ובכן, עם המשחק המדליק הזה תוכלו לגלות את התשובה לשאלה הזו בהקדם. מתחלקים לקבוצות ומנסים לגלות את המילים של הקבוצה שלנו דרך מילות קוד משותפות והכי חשוב  לא לחשוף את עצמנו לקבוצה השנייה. הרבה צחוק ואפילו מסתורין במשחק הזה, באמצעותו תוכלו ילדיכם יוכלו לשפר את החשיבה היצירתית שלהם תוך משחק מהנה ונחמד.

שעת שיא

אחד המשחקים האהובים והמכוננים שאנחנו מכירים מזה שנים ארוכות. הוא מתאים לטווח גילאים רחב ומאתגר את החשיבה, היצירתיות והלוגיקה. הרעיון כאן הוא לשחרר מכונית אחת מפקק תנועה רציני ביותר דרך הזזה של כלי הרכב האחרים. נשמע פשוט אבל האמת היא שזה מאתגר ביותר והכי כיף זה לשחק בזה יחד.

לוטי קרוטי

משחק מעולה למשפחות עם ילדים בגילאי 4 עד 7. המטרה של כל שחקן היא להיות זה שיגיע עם הארנב שלו לגזר הנכסף שנמצא במעלה הגבעה. מתקדמים על ידי הרמת הכרטיסים המציינים את מספר הצעדים שאפשר לעשות. נשמע פשוט? לא אם אתם נופלים לבור וצריכים להתחיל את הכול מהתחלה – נראה אתכם!

דיקסיט

משחק אסוציאציות ורמזים מדליק שמבוגרים וילדים אוהבים לגמרי במידה שווה. בכל תור מספר סיפורים אחר בוחר קלף ונותן רמז לגביו, שאר המשתתפים צריכים לנחש באיזה קלף מדובר.

קורטקס

משחק זיכרון תחרותי שמתאים לשניים עד שישה שחקנים. כל קלף במשחק מכיל סימון של סוג האתגר ואת האתגר עצמו מהצד השני. השחקן הראשון שפותר את האתגר מקבל את הקלף ליד. הראשון שאוסף לידיו ארבעה צמדים שונים של קלפים מנצח ובגדול.

לסיכום – זה הזמן שלכם לבילוי משותף מהנה. עם משחקי קופסה מדליקים אפשר לעשות את זה בכל הזדמנות וכאן יש כמה רעיונות מצוינים ששווה להכיר בהקדם.