כמה כיף שיש שוקולד בעולם! באמצעות המוצר המתוק והנחשק הזה רבים מאיתנו יכולים להפוך כל ארוחה לחגיגה עם קינוח שוקולדי מושלם. כיום, יש לא מעט אנשים שהפכו את השוקולד לקריירה של ממש החל מקונדיטורים עד לשוקולטיירים מומחים. אם אתם אופים עם שוקולד חשוב שיהיו לכם כמה כללי ברזל לאפייה נכונה:

בחירת שוקולד איכותי

שוקולד הוא חוד החנית של כל אופה, לכן כאשר אתם אופים ומשתמשים בו, כדאי שתדעו להשתמש בו נכון. השתמשו תמיד בשוקולד איכותי שיש בו אחוזים גבוהים של קקאו. שימוש בשוקולד איכותי יהפוך את האפיה להרבה יותר אטרקטיבית ויספק לכם הרבה יותר גמישות במהלך האפייה. שוקולד איכותי הוא כזה שמיוצר בבלגיה או בשוויץ. שוקולדים מחו"ל למשל נחשבים ממש טעימים ויגוונו את הטעמים שייווצרו לכם במאפה. מוצרים כאלה יוכלו לגוון את הקינוחים שלכם ואפשר כיום להזמין שוקולד מחו"ל. אם אתם בוחרים בקניה בארץ, וודאו כי אתם בוחרים במוצרים איכותיים בלבד עם כמה שפחות חומרי טעם וריח וחומרים משמרים.

עשו שימוש בחומרי גלם איכותיים

מלבד שוקולד איכותי חשוב שיהיו לכם גם חומרי גלם איכותיים החל מקמחים טובים עד חומרי טעם אורגניים, בצק סוכר איכותי, קישוטים עמידים ושאר מוצרים. בחרו אריזות של מוצרים לאפיה עם שוקולד כמו אריזה של לבבות שוקולד לקישוט או של מוצרי לואקר המתאימים לאפיה, מוצרים של קינדר באונו שאפשר לקשט באמצעותם עוגות ושאר מוצרי איכות.

אפו עם שוקולד בעזרת ציוד מתאים

לפני שאתם מתחילים לאפות או להכין מאכלים שיש בהם שוקולד – חשוב לשים לב שיש לכם ציוד מקצועי עבור אפיה וקונדיטוריה. ודאו שיש לכם ציוד מתאים להתעסקות עם שוקולד כמו חותכנים ומזלפים, לקקנים, קערות ערבול, מערבל חשמלי, תבניות מתאימות להכנת שוקולד, רינגים, כלי מדידה וכדומה.

היצמדו למתכון

כשאתם אופים על פי מתכון המכיל שוקולד- חשוב להיצמד אל המתכון ולא לייצר כל מיני פתרונות מהראש או כאלה שנראים לכם נכונים. מתכונים של שוקולד חייבים להיות מדויקים – לכן יש לשים לב שאתם לא מעגלים פינות ומבצעים את המלאכה בדיוק כמו שהיא רשומה תוך שימוש במשקלים, טיימרים, מודדים למיניהם, כלי חימום מדויקים וכולי.

לאפות עם שוקולד: טיפים שימושיים לקינוחים מהסרטים

טמפרור שוקולד

אם אתם רוצים לייצר אלמנטים קשיחים משוקולד כדאי להשתמש בטכניקת טמפרור. כדי לדעת על הטכניקה מומלץ לצפות בסרטונים שמסבירים כיצד מבצעים את הפעולה על הצד הטוב ביותר.

הכנת ציפוי שוקולד ללא סדקים

כדי להכין ציפוי מבריק לעוגה או למאפים ללא סדקים כדאי להוסיף סירופ תירס או גלוקוז לגנאש שיצרתם שאפשר להזמין מחנויות לאפייה. את הגלוקוז מוסיפים ביחס של 10 גרם ל150 גרם שוקולד.

שימו לב שהתנור שלכם טוב ותקין

לא מעט אנשים טוענים שהמאפים שלהם לא יוצאים טובים בשל תנור תקול. אם אתם אופים הרבה ועל בסיס קבוע, כדאי שיהיה לכם תנור אפיה איכותי. נסו לחפש תנורים מחנויות חשמל אונליין אשר מאפשרות מבצעים והנחות גדולות על מוצרי חשמל איכותיים.

מצאו חנות אפיה טובה

אם אתם אופים בכמויות גדולות, כדאי למצוא חנות אפיה טובה שיכולה לאפשר לכם משלוח של מוצרי איכות בכמויות גדולות ובמחיר משתלם. כך תוכלו לחסוך זמן וכסף בזמן האפיה.

באמצעות מתן תשומת לב לכל הטיפים והדגשים שהזכרנו – תוכלו לאפות מאפים עם שוקולד בצורה נהדרת ולהנות מכל מה שחומר הגלם המתוק הזה מציע לכם.