זהירות בדרכים

כולנו ממהרים, עסוקים ומוטרדים, אבל כשאנחנו על הכביש עלינו להיות סבלניים ומרוכזים – להגיע הביתה בשלום לאנשים שאוהבים. "משפחה בטוחה" הוא ספר נפלא שמצליח בדרך פשוטה ללמד את ההורים והילדים כיצד מתנהגים בזמן הנהיגה. הספר מזכיר לנו שהכביש הוא של כולם ותפקידנו לוודא שבכול פעם שנכנסים לרכב מתנהגים באחריות, ופה גיבורי הספר, האחים ליבי ודניאל, מלמדים על כללי זהירות בדרכים דרך החוויות שהם אוספים בנסיעה המשפחתית.

לכל ספר יש סיפור

מאחורי הספר המקסים עומדות שתי בנות דודות שבשנת 2009 איבדו בתאונת דרכים קשה את אימותיהן ואת האחות של אחת מהן. החורבן האישי שהתאונה השאירה הוליד צורך כואב למנוע את התאונה הבאה, וכיוון שאין כמו סיפור כדי להעביר מסרים, שתי בנות הדודות (רויטל והילה) החליטו לבחור בחיים ולחבור לסופרת הילדים אורטל ארבלי. לאחר תהליך ממושך של מחשבה והתאמה לעולם הילדים נוצר ספר שאינו רק מלמד על סבלנות וסובלנות בדרכים, אלא גם ספר משעשע ומלא בחוויות מרתקות.

הופכים תפקידים

הספר מציג את נקודת מבטם של שני אחים שיוצאים עם ההורים לפיקניק משפחתי ובדרך הם נתקלים במגוון תרחישים שנוגעים לתרבות הנהיגה. הסיפור מעניין וקליל ובו זמנית מעניק לילדים כלים לגבי נהיגה בטוחה. ההורה זוכה להבין כיצד חש הילד שיושב מאחור ולא פעם נחשף לנהיגה עצבנית ולא זהירה ואילו הילד זוכה ללמוד כיצד נכון להתנהג על הכביש. פתאום הילד הוא זה שנכנס לתפקיד של "המבוגר האחראי" ואילו אנחנו ההורים מקבל שיעור חשוב לחיים.

זהירות בדרכים

ספר שמעניק תקווה

ספרות הילדים מלאה בסיפורים יפיפיים, אך פה מדובר בספר מעט שנה. הספר "משפחה בטוחה" מבקש להעניק תקווה. הוא ספר שתמיד כיף לקרוא מחדש ושמלמד את הילדים מה לדרוש מאתנו ההורים, כדי שבכול פעם מחדש נחזור הביתה בטוחים. המסרים ששזורים בין הדפים מועברים בצורה קלילה וברורה, כך שאין צורך לחכות ליום הבטיחות בדרכים בשביל לדבר על דברים חשובים ובטח שאין צורך לחכות שנלמד מטעויות.

טוב לדעת

לצערנו המצב בדרכים רחוק מלהיות טוב, אך כן קיימים לא מעט אנשים שמבקשים לעשות טוב. אז בעוד שהקטנים נהנים מסיפור מקסים שקל להתחבר אליו, מבוגרים רבים מחפשים דרכים לתמוך באותן משפחות שעברו תאונות דרכים, ועל כן מרגש לדעת שהספר הוא רק צעד ראשון מתוך מערך תמיכה מקיף. בימים אלו מתכננים הקמת מרכז תמיכה עבור משפחות שעברו תאונות דרכים.

תקשיבו לקטנים!

הרבה פעמים דווקא הילדים הקטנים הם אלו שיכולים לשנות מהלכים גדולים, כך שאנחנו "המבוגרים האחראיים" רק צרכים להקשיב. ילדים לא מונעים מאגו, אומרים את האמת בפנים ואינם מהססים ללכת אחרי הלב, כך שבאמצעות הספר הילדים למדים מה לדרוש מההורים וכיצד להסביר מה הם חשים במגוון סיטואציות. מכאן שאם מחפשים ספר חדש שהילדים יאהבו ושיגרום לכם ההורים להקשיב, את "משפחה בטוחה" אתם צרכים לקרוא לפני השינה.