תקופת הקורונה תיזכר למשך שנים ואפילו עשורים כאחת התקופות החשוכות בתולדות האנושות. בבת אחת עצרו החיים וזאת בעקבות התפרצות הנגיף אשר הגיע לישראל במרץ 2020 ומאז שינה באופן דרמטי את איכות החיים, וזאת בשל סגרים שהוטלו על האזרחים בעקבות התפשטות הנגיף ומספר הנדבקים הרב. מערכת החינוך גם היא נאלצה לבצע שינויים משמעותיים בשביל להמשיך את שגרת הלימודים באופן רגיל כלל האפשר, אולם מי שנותרו מאחור היו ילדים נזקקים שמצאו את עצמם בנסיבות בלתי אפשרויות – סגורים בבית  וללא יכולת ללמוד, בעקבות מחיר גבוה של מחשב שאת עלותו משפחות רבות בישראל לא הצליחו לשלם. העמותה של איל אדרעי עמותת אחינועם קיבלה בזמן תקופת הקורונה אלפי פניות נרגשות ממשפחות אשר סיפרו בגילוי לב כי אינן יכולות להרשות לעצמן לרכוש מחשב לילדים. בעקבות זאת החליט רפי אדרעי ואחיו איל אדרעי לתרום באופן מידי מחשבים וזאת ע"י גיוס נרחב שהתבצע בכל רחבי הארץ ונחל הצלחה גדולה.

התרומה של רפי ואייל אדרעי: מחשב לילדים נזקקים בתקופת הקורונה

שינוי משמעותי בחייהם של אלפי משפחות נזקקות בישראל בזמן תקופת הקורונה

עמותת אחינועם אותה הקימו בני משפחה אדרעי (רפי ואיל אדרעי) הוקמה מתוך מטרה ליצור שווין הזדמנויות באמצעות שורה של תוכניות ארוכות טווח. תקופת הקורונה הייתה רק עוד טריגר לפעילות הענפה של העמותה אשר מספקת תמיכה וסיוע לאלפי משפחות בישראל, כחלק מהבנה כי גם  לילדים ובני נוער נזקקים מגיעה הזדמנות – כמו לכל ילד במדינה. בשל כך ולאחר הפניות הקימו בעזרת מתנדבים קמפיין שבמסגרתו ביקשו מהציבור הרחב להתגייס למען אותם משפחות וילדים, לטובת קבלת מחשבים חדשים או משומשים. הקמפיין נחל הצלחה אדירה ובמסגרתו חולקו מעל ל 20,000 מחשבים בעבור ילדים ובני נוער נזקקים. הפעילות תפסה תאוצה לא מעט בזכות מערך מתנדבים וכן שיתוף הרשויות במהלך, כחלק מהבנה כי רק באמצעות שיתוף פעולה בין משרד החינוך, גורמי החינוך וכן הרשויות המקומיות ניתן יהיה לצמצם את הפערים בין שכבות שונות באוכלוסייה ובוודאי כאשר מדובר בילדים שמצאו את עצמם במציאות חדשה ולא מוכרת. בעקבות הגיוס המוצלח הצליחה העמותה ליצור שינוי משמעותי בחייהם של אלפי משפחות, וזכתה לשבחים מצד מערכת החינוך כמו גם הרשויות המקומיות על היוזמה המבורכת שנמשכת גם בימים אלו ממש.

עשייה מבורכת למען ילדים ובני נוער נזקקים

מבצע גיוס המחשבים של העמותה אומנם נחל הצלחה גדולה אך אין מדובר בסוף הסיפור. מאחר ואנו מצויים בפתחו של עידן חדש שבמסגרתו מערכת החינוך תצטרך להסתגל לעבודה בסביבה ממוחשת באופן קבוע, ישנו צורך בהול בחלוקה של מחשבים לילדים שמגיעים ממשפחות מעוטות יכולות. חוסר היכולת של אותם ילדים לקבל חינוך ראוי כמו ילדים שגרים בישובים חזקים מוביל להגדלת הפערים בחברה הישראלית. על מנת לצמצם את הפערים החליטו בני משפחת אדרעי לקדם באופן משמעות את התהליך של חלוקת המחשבים וכן איסוף של מחשבים חדשים כמו גם משומשים שאינם נמצאים בשימוש גם עכשיו, כל זאת מתוך מטרה ליצור בסופו של דבר מעטפת שתאפשר לכל ילד בישראל לקבל את ההזדמנות ללמוד ולהשקיע בלימודים ובהתאם לכך גם להגדיל את הסיכוי לסיום התיכון עם תעודת בגרות מלאה. עמותת אחינועם דוגלת במתן מענה המתבטא לא רק בחלוקה של המחשבים אלא גם בליווי אישי המתבצע לכל אורך הדרך – החל מגיל החטיבה ועד להשתלבות בשוק התעסוקה, כל זאת מתוך מטרה למנף את הפוטנציאל וליצור באמצעות הטכנולוגיה את דור העתיד של ישראל אשר יודע כי גם אם הגיע מרקע כלכלי קשה, הוא יכול להצליח – ובענק.