לקיחת קורסים אונליין, איננה עניין למבוגרים בלבד. היא עשויה לסייע גם לבני נוער, בדרכים שונות. זו עשויה להיות דרך לשיפור ולהשלמת מיומנויות ספציפיות כמו שליטה בשפות ואפילו להיות בסיס לרכישת מקצוע לעתיד. מקצוע לא יצא מזה בהכרח מיידית, אבל קורסים כאלה עשויים לספק נקודת התחלה טובה, שתקל בהמשך, בין אם זה בצבא, בלימודים גבוהים או בעבודה. זו גם תהיה עבורם אינדיקציה מהירה, לראות האם ובאיזו מידה אותו תחום מעניין אותם בכלל. אלה כמה סוגי קורסים כאלה, להמחשה:

הקמת אתרים ושיווק באינטרנט

אתרים הם לב ליבו הוותיק של האינטרנט. מחד, קל להקים אתר בסיסי. מאידך, הקמת אתרים היא תחום שעשוי להיות מתוחכם ומורכב מאוד. יש כאן הרבה מה ללמוד, באופן שמשלב היבט טכני (הקמת האתר עצמו) עם היבט עיצובי שנוגע למראה האתר. מדובר בתחום מרתק עם פוטנציאל רב מאוד ללימוד לבד, עם תוצאות שמתבטאות במהירות בשטח (אתר משלכם!) ומגוון שימושים מעשיים רחב, בהתאם למטרת האתר. במבט לעתיד, זה בהחלט בסיס למקצוע של ממש.

מי שחושב על עולם האתרים במבט מקצועי, ייקח בחשבון גם קידום אתרים. השתתפות במסגרת של קורס קידום אתרים אפשרית בפני עצמה או לצד קורס הקמת אתרים. קידום אתרים הוא למעשה גישת שיווק האתרים המובילה. מאחר שאתרים מהווים כלי שיווקי חשוב למרבית העסקים, ברור מדוע קידום אתרים הוא תחום מקצועי חשוב מאוד כיום. עוד קורס משלים מסוג זה, עשוי להיות קורס ניהול רשתות חברתיות. זאת, מאחר שרשתות חברתיות הן זירת פעילות בולטת מאוד כיום באינטרנט, וודאי לגבי בני נוער.

לימודי שפות

שפות הן בסיס חשוב ללימודים כיום ובמיוחד אנגלית. שפה חדשה, פותחת פתח לא רק למקורות לימוד בכל העולם (כולל קורסים נוספים אונליין), אלא בכלל לתקשורת מול ארצות ותרבויות אחרות, בין אם זה בגלישה שוטפת באינטרנט או בטיולים. ניתן למצוא כיום קורסים לנוער, החל מאנגלית, צרפתית וגרמנית ועד שפות שונות דוגמת יפנית.

קורסים אונליין שמתאימים לבני נוער - מסתבר שיש לא מעט

תכנות ואבטחת מחשבים

תכנות הוא תחום שבני נוער רבים מגלים בו עניין. זה יכול להיות סביב פיתוח אפליקציות לסמארטפונים, תוכנות שונות למחשב או משחקי מחשב. גם כאן האפשרויות רבות ביותר וניתן לפתח בנושאים שבהם מתעניינים אישית. עוד תחום מחשוב בולט שלגביו מוצעים כיום קורסים לנוער, כולל באינטרנט, הוא אבטחת מחשבים (סייבר). כמובן, אם מדברים על מחשבים, אין צורך להסביר את הפוטנציאל לפרנסה בעתיד.

שיעורי נגינה

בני נוער רבים מתעניינים בנגינה ואף לומדים לנגן. כיום, ניתן ללמוד מיומנויות כאלה גם מרחוק, דרך האינטרנט. יותר מכך – ניתן ללמוד נושאים משלימים, דוגמת תווים, הלחנה ואפילו הפקת והקלטת מוזיקה. מי שחולם להיות זמר כשהוא יהיה גדול, יוכל למצוא אף בתחום זה, שיעורי פיתוח קול ועוד. נכון שרבים מתחילים ללמוד נגינה כבר מגיל צעיר, אבל בהחלט אפשר להתחיל כבר בגיל ההתבגרות וזה אף פעם לא מאוחר.

רעיונות נוספים

בתחום האפליקציות, נהוג לומר על כל דבר ש"בטח יש אפליקציה לזה". אז כך גם לגבי קורסים – כמעט בכל נושא שרק תרצו, יש קורס לזה. חלק ניכר מהקורסים האלה, זמין גם באינטרנט. אם תיכנסו למקור מצוין ללימודים מקוונים דוגמת אתר coursera, תוכלו להתרשם שם מהמבחר הרחב של אפשרויות נוספות. כמו כן, תקבלו שם המחשה לכך, שמדובר לעתים בקורסים שמאחוריהם גופים איכותיים ביותר. כך שכדאי לשמור על ראש פתוח.

לסיכום

רשת האינטרנט מספקת כיום גישה יוצאת מן הכלל, למגוון אפשרויות כאלה ויותר. כדאי לנצל זאת!