מבחר רופאי השיניים ומרפאות השיניים בארץ לא קטן. מבחר רחב זה טוב כמובן עבור הצרכנים, אך הוא גם דורש יותר השקעה בבחירה מבין המרפאות השונות. כך תבחרו מרפאה מקצועית:

התמחויות מתאימות

כאשר מעוניינים לבחור רופא שיניים, סינון ראשוני פשוט עשוי להיות לפי תחומי ההתמחות. יש לוודא, שהמרפאה אכן מתמחה בתחומים שאתם מחפשים. למשל, אפשר לפנות למרפאת ד"ר לם, אשר מתמחת בילדים ונוער, אך מספקת שירות גם למבוגרים. מרפאה זו מומלצת, מאחר שהיא מציעה מגוון רחב של סוגי טיפולי שיניים, לכל המשפחה. זאת, בין אם מדובר בטיפולים פשוטים ובסיסיים או שמדובר בטיפולים מורכבים, אשר דורשים שילוב ידע של מומחי המרפאה השונים. זו מרפאה שבה תמצאו את כל הדרוש למשפחה ממוצעת, באיכות גבוהה, על בסיס ציוד איכותי וחומרים מתקדמים.

המלצות

המלצות על המרפאה ועל רופאי שיניים ספציפיים, הן דרך מהירה נוספת לאיתור ראשוני של מרפאות אפשריות ולבחירה בין מרפאות. קבלת המלצות כאלה, היא במילא צעד שחשוב לכם לעשות. ההמלצות המשמעותיות ביותר, הן כפי הנראה אלה שמקבלים ממכרים ומחברים. במילים אחרות, אנשים שאתם סומכים על חוות דעתם. בחשיבות משנית אך עדיין מסייע לעתים, לחפש המלצות כאלה ברשת האינטרנט. כאן כבר צריך להפעיל יותר זהירות ושיקול דעת, מבחינת האמון שנותנים בביקורות. זאת, בין אם אלה ביקורות חיוביות או שליליות. כמובן, חיפוש עשוי להעלות גם מידע אמין על תביעות נגד בעלי מקצוע גרועים ואף מידע על שרלטנים, כך שחיפוש חופשי באינטרנט מומלץ תמיד.

יישור שיניים לילדים: כך תחזירו להם את החיוך

מקצועיות

מאחר שאתם כנראה לא רופאי שיניים, אינכם יכולים להעריך בצורה מדויקת את רמתו של כל מומחה בתחום זה. עם זאת, אינכם נדרשים להיות מומחי רפואת שיניים, בכדי לבחור היטב ברופא איכותי. בדרך כלל, על מקצועיות המרפאה ניתן ללמוד כבר ממעבר על האתר שלהם. המידע הבסיסי שנמצא בו, על המרפאה באופן כללי ועל המומחים שעובדים בה, יעזור להתרשם במי מדובר. היכן הם למדו? האופן בו הם מתעדכנים כיום (כנסים, קורסים, השתלמויות מקצועיות) ואף ניסיון נוסף רלוונטי שהם צברו (בהדרכה, בהעברת הרצאות או בפרסום מאמרים). באתר אתם עשויים למצוא גם מידע על שימוש שהמרפאה עושה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

התרשמות אישית

האינטראקציה הראשונה עם אנשי המרפאה, תספק אינדקציות נוספות למקצועיות שלהם. ביקור במקום בעצמכם, ירחיב התרשמות זו וכך תוכלו להתחיל לראות האם ועד כמה, יש כאן כימיה. כמו כן, תוכלו לנסות את המקום בכך שתפנו אליו קודם כל לקבלת טיפולים קצרים ופשוטים יחסית. 

התאמה מהיבטים נוספים

בסופו של דבר, המרפאה הנבחרת צריכה להתאים לכם גם מהיבטים נוספים, שאינם בהכרח החשובים ביותר. זאת, כפי שתגדירו בהתאם למה שחשוב לכם. זה יכול להיות למשל המחיר או נוחות ההגעה למקום. מאחר שאתם עשויים להזדקק לשירותים אלה לעתים קרובות, עבור בני משפחה שונים, אלה עשויים להיות שיקולים משמעותיים למדי לאורך זמן. שימו לב גם לימי ושעות הפעילות במקום. עוד היבט, לא פחות משמעותי, הוא קלות השגת התורים – כמה זמן יש לחכות להם? ייתכן שהמרפאה איכותית ומבוקשת, אבל האם תהיו מוכנים להמתין זמן רב לתור, במיוחד עבור מרפאה זו? יש כאן שיקולים אישיים רבים לקחת בחשבון.

לסיכום

איתור מרפאת השיניים שמתאימה לכם ביותר, איננו תהליך מסובך מדי. עם זאת, כדאי לעשות זאת בתשומת לב, מאחר שבכל זאת מדובר בבריאות. בחירה טובה, תחזיר את ההשקעה בכך ותיתן לכם את הראש השקט, שהשיניים שלכן מטופלות בידי מקצוענים.