משפחה ספורטיבית

כושר גופני הוא אחת המתנות הגדולות והחשובות ביותר שאנו יכולים להעניק לעצמינו. מעבר לעובדה שזאת דרך נפלאה לשמור על הגוף בריא וחזק, הוא גם עוזר לנו לישון יותר טוב בלילה ומסייע לשיכוך תופעות נפשיות לא רצויות ולא נעימות כמו מתח, דיכאון וחרדה. יחד עם זאת, כאשר אדם אחראי על עצמו, קשה מאד לסגל משמעת עצמית ולהקפיד על אימונים גופניים על בסיס קבוע, אך כאשר ישנה מסגרת תומכת ומעודדת, זה נעשה הרבה יותר טבעי ופשוט. בדיוק בגלל זה, אימון משפחתי הוא רעיון מצוין שיכול לעזור לכם להתמיד ואם תבחרו בפעילויות הנכונות, תוכלו בהחלט ליצור שגרה מצוינת ולדאוג לבריאות המשפחה שלכם במידה רבה. הנה כמה רעיונות שאפשר להתחיל איתם.

אופני כושר

הנה רעיון מצוין למכשיר אימונים שבהחלט יכול להתאים לכל בני המשפחה. אפשר לקנות אופני כושר במחירים אטרקטיביים והיתרון הוא שהם לא תופסים הרבה מקום בבית ואפשר לשים אותם בכל פינה. הרכיבה על אופני הכושר היא מהנה ולא קשה מדי ובאותה נשימה משפרת את סיבולת הלב-ריאה באופן משמעותי ועוזרת לחיזוק שרירים רבים. כמו כן, מדובר במכשיר פשוט שמתאים למבוגרים ולילדים מגיל 8-9, כך שהוא בהחלט טוב למרבית המשפחות. נסו לאתגר אחד את השני ולשבור שיאים של מרחקים, שריפת קלוריות ומהירות דיווש.

רכיבה משותפת

אם אהבתם את אופני הכושר וגיליתם שרכיבה מדברת אליכם באופן כללי, אפשר בהחלט לקחת את התחביב החוצה וליהנות מרכיבות משפחתיות משותפות בשלל הזדמנויות. מדינת ישראל היא מדינה חמה מאד עם הרבה ימים שמשיים וסופי השבוע זה הזמן המושלם לצאת עם האופניים לחיק הטבע. שימו לב שאתם ממש לא חייבים לרכוש את האופניים הכי יקרים שיש ותוכלו למצוא זוג מתאים לכל בן משפחה בקלות רבה.

תחרויות ואתגרים לילדים

בדרך כלל כשמנסים לשווק לילדים כושר גופני כפעילות פיזית גרידא, עולות אצלם הרבה מאד התנגדויות והם לא תמיד ששים לשתף פעולה. לעומת זאת, כאשר אתם מכניסים אתגר או אלמנט תחרותי, הם הרבה פעמים בכלל לא מרגישים שמדובר בספורט, נהנים מכל האווירה הכללית שמסביב ועל הדרך גם מזיזים את הגוף ובונים אותו. אפשר לעשות מדי פעם תחרויות מצא את המטמון ולרוץ יחד בסביבת המגורים הקרובה. עבור ילדים קטנים יותר ובשל העובדה שאי אפשר לארגן כל פעם תחרות כזאת, גם המשחקים האהובים והמוכרים כמו תופסת, מחבואים, תפסוני ושבויים, זאת דרך נהדרת להזיז את הגוף דרך משחק והנאה.

משחקי ספורט ביתיים

עוד אפשרות ליצור מסגרת ספורטיבית כמשפחה, היא לרכוש בזול אביזרים שיעודדו גם את הילדים וגם את המבוגרים לזוז ולשחק. אפשרות אחת למשל היא שערי כדורגל אם יש לכם חצר מספיק גדולה וככה אפשר לשחק בכל זמן פנוי כשאתם לא צריכים להגיע פיזית אל המגרש הקרוב אליכם. באופן דומה ניתן לרכוש גם סל ולשחק כדורסל בבית, ואם אתם רוצים לדאוג לפעילות פיזית במיוחד לילדים, טרמפולינה גדולה זה משהו שבהחלט שווה לשקול.

פרסים ותחרויות

יש משפחות שנותנות פרסים וניקוד על השתתפות הילדים במטלות הבית וזה עובד מצוין גם עם כושר גופני. אפשר ליצור טבלה עם ניקוד על כל פעילות גופנית ולצ'פר אותם בכל פעם שהם עושים ספורט, רק חשוב לשים לב לא ליצור תחרותיות לא בריאה בין אחים.

שמשו להם דוגמא

רוצים שהילדים יקפידו על פעילות גופנית? ובכן, זה מתחיל ממש בכם ועליכם לשמש להם דוגמא ולהראות להם עד כמה זה חשוב. אם תקפידו על כך, יש סיכוי לא רע שתצליחו ליצור שגרת אימונים קבועה ומבורכת. בהצלחה!