רשלנות רפואית בלידה

ההשפעות של רשלנות רפואית בלידה אינן רק פיזיות אלא גם נפשיות, ולכן הן לא פעם מלוות את המשפחה לאורך תקופה ארוכה ולעיתים גם שנים רבות לאחר הלידה. כיצד ניתן להתמודד עם האירוע בצורה הטובה ביותר? להלן הפרטים.

השפעות נרחבות כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בהיריון ובלידה הוא תחום שאנו קוראים עליו בכותרות העיתונים לא מעט. כאשר אנו מדברים על רשלנות רפואית בהיריון, מדובר במצבים לא פשוטים בלשון המעטה וזאת בשל העובדה כי לידה הוא אירוע דרמטי שלא פעם משתבש כתוצאה מרשלנות מצד הצוות המטפל. למעשה, כשמתרחשת רשלנות רפואית בלידה, הסיטואציה עלולה לא פעם להוביל נשים לתחושות קשות של חרדות ולעיתים גם דיכאון כתוצאה מרשלנות לכאורה שהתבצעה במהלך הלידה, כמו בחירת טכניקה לא נכונה של לידה או עיכוב בביצוע הלידה שהוביל לנזקים חמורים ליילוד ולעיתים גם למוות. מאחר ומדובר בתחום הלידה, דווקא בנושא הזה המחקרים והספרות הם ברורים בשל פרוטוקול היריון ולידה, ועל כן הגשת תביעה מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך ההתמודדות אשר נועד להוביל לקבלת פיצוי, כחלק מהאתגרים הנלווים ללידה שהשתבשה. מדובר בהשפעות נרחבות הן על המצב הנפשי והן על המצב הפיזי, ועל כן ליווי מצד עורך דין המתמחה בתחום הנזקין מהווה חלק בלתי נפרד מהחיים שלאחר הרשלנות.

מה חשוב לדעת אודותה השלכות של רשלנות רפואית בלידה?

לידה הוא תהליך דינאמי והרופאים והצוות הרפואי נדרשים לא פעם לקחת החלטות בתוך שניות, ועל כן לפעמיים דווקא המומחים שיודעים לקחת את ההחלטות בזמן הלחץ הם אלו אשר נמצאים במוקד בעקבות קבלת החלטות שגויה, ולכן הנזק שיכול להיגרם הוא לא רק ליולדת אלא גם לעובר שהיה אמור . מאחר והיולדת סומכת על הצוות הרפואי, נוצר משבר אמון שמשפיע גם על היכולת שלה לסמוך על מי שאמור להגן עליה ועל התינוק. בהתאם לכך, סקרים שנערכו בנושא העלו כי נשים שחוו רשלנות רפואית בלידה מדווחות על תחושת עוגמת נפש שמלווה אותן גם שנים רבות לאחר המקרה ובכל תהליך ההורות, גם כאשר הן נכנסות להיריון שני ושלישי. ההשלכות הנפשיות הללו עלולות להוביל לא רק לתחושה של מפח נפש אלא גם ללחץ שמשפיע על כל המרקם המשפחתי, ועל כן במסגרת הפיצוי הכספי אותו ניתן לקבל במסגרת הגשת תביעה נלקח בחשבון המרכיב הנפשי שמשפיע מאוד על איכות החיים של היולדת ובני המשפחה, כמו גם היילוד.

ליווי משפטי לצורך התמודדות עם החיים שאחרי

החיים שלאחר רשלנות בלידה יכולים להיות לא פעם מלווים במכשולים שגם האנשים החזקים ביותר עלולים להישבר. מאחר ומדובר בתופעה נפוצה, הליווי המשפטי הינו הכרחי לצורך מיציו זכויות וגילום כל המרכיבים שנוגעים ליום שאחרי – כולל אובדן כושר עבודה בעקבות טיפול בילד כמו גם המצב הנפשי. מעבר לכך, צריך לקחת חשבון כי בניית מעטפת תמיכה היא חשובה מאוד לצורך קבלת ידע וכלים להתמודדות. דרך עורך דין המלווה אתכם משלב בניית התביעה ועד הגשתה תוכלו להבין לעומק את ההשלכות הנוגעות למקרה הפרטני שלכם מבחינת חומרת הנזק וכן מבחינת ההתמודדות הרגשית והמשפחתית לאור המקרה. זכרו כי אתם לא לבד וכי היום ניתן לאתר בקלות קהילות של הורים אשר משתפים אחד את השני בנוגע למקרה ולדרכי ההתמודדות, מתוך מטרה להוביל לכך כי כל הורה שעבר רשלנות בלידה יקבל את כל הכלים המשפטיים כמו גם הקהילתיים לצורך התמודדות מיטבית עם החיים החדשים שנכפו עליהם כתוצאה מהתנהלות שחרגה מהסטנדרט הרפואי המקובל.