כיבוד בריא ליום ההולדת

כשחושבים על ימי הולדת, מתארים שולחן עשיר בחטיפים, סוכריות גומי עתירות סוכר ושתייה מתוקה ללא הגבלה. אבל האמת היא שאפשר גם אחרת, ומסיבת יום הולדת בהחלט יכולה להיות בריאה. במאמר שלפניכם ריכזנו כמה רעיונות שיסייעו לכם להרכיב שולחן כיבוד בריא במיוחד, ועוד כמה טיפים חשובים לתכנון יום הולדת בריא ומהנה. לגזור ולשמור.

נתחיל במתוק – מגשי פירות מרעננים וצבעוניים

אין חגיגה ללא מתוקים, זה נכון, אבל לא חייבים לרכוש סוכריות גומי בשלל צבעים, כדורי שוקולד שמלאים בסוכר או עוגות מתוקות באופן חריג. מגשי פירות יכולים להיות פתרון מעולה, כשניתן להכין את המגשים באופן עצמאי או להזמין אותם מחברה שעוסקת בתחום. אם תרצו להזמין מגשי פירות שמתאימים לכל תקציב – לחצו כאן, וצפו במבחר המגשים הקיימים.

גם שיפודי פירות יכולים להיות פתרון מעולה, משום שהם צבעוניים ומזמינים. את השיפודים תוכלו להכין בעצמכם, ובסיוע של ילדי יום ההולדת. שימו לב שיש פירות שלא מתאימים לכל הגילים, לכן חשוב לוודא שהפירות שיוגשו לשולחן אכן יתאימו לגיל החוגגים (למשל ענבים לא יתאימו למסיבת יום הולדת גילאי 3 ומטה).

טיפ: כדורי תמרים יכולים להיות תחליף מעולה לכדורי השוקולד המסורתיים. אגב, הם גם מאוד קלים להכנה.

נשנושים טעימים ובריאים

במקום שקיות של חטיפים שנפתחות ללא סוף, וצלחות מלאות בביסלי, תפוצ'יפס או שלל חטיפים מלוחים אחרים, תוכלו להגיש חטיפים בריאים ומאכלים טעימים ומזינים. מה למשל?

טיפ חשוב: כדאי לברר מבעוד מועד אם ישנם ילדים שאלרגיים למזונות מסוימים, ולו כדי שתוכלו להימנע מהגשתם במהלך המסיבה.

ומה לגבי העוגה?

הו שאלה מצוינת. הרי אין חגיגה בלי עוגה נכון? ובכן, גם לעוגות יש גרסאות יותר בריאות, כך שבהחלט ניתן להכין עוגה עם כמות מופחתת של סוכר או לחלופין, להשתמש בקקאו איכותי (שאינו מכיל תוספת סוכר). מלבד זאת, ניתן להכין עוגות גבינה, עוגות ללא גלוטן או עוגות שמכילות כמות קלוריות נמוכה יותר.

אפשר לשלב בחגיגה גם פעילויות שתורמות לבריאות

אז אחרי שדיברנו על כיבוד בריא, היה חשוב לציין שגם הפעילויות של יום ההולדת יכולות להיות בריאות, וכאלה שתורמות להתפתחות הילדים. תחילה, כדאי לשלב פעילות יצירה במסגרת יום ההולדת, משום שפעילות זו נכללת בין שלל הפעילויות לפיתוח חשיבה יצירתית. תוכלו לעשות זאת באמצעות סדנת יצירה של מדריכה חיצונית, או שתעבירו את הפעילות בעצמכם.

אופציה נוספת וחשובה לא פחות היא שילוב של פעילות ספורטיבית. ניתן ליצור תחנות ספורטיביות שונות, כך שכל ילד יוכל ליהנות מפעילויות שונות כמו: זריקת כדור לסל, קפיצה בחבל, קפיצה לגובה וכו'. הכינו מראש כרטיסיות לפעילות, ובכל תחנה, האורחים יקבלו נקודה על השתתפותם. לבסוף חלקו פרסים לכל הילדים, כשהפרס יכול להיות באותו הקונספט: חבל קפיצה, בקבוק מים אישי וכו'.

כן, אפשר גם אחרת!

ימי הולדת לא חייבים לכלול מזונות שאינם בריאים, ובהחלט ניתן להפוך את החגיגה לקצת יותר בריאה. יש מגוון רחב של מאכלים שניתן להגיש, ושלל פעילויות שיתאימו לקונספט.

יום הולדת שמח!