בדיקות תקופתיות

הבריאות שלנו והתקינות של גופינו, הם ככל הנראה הנכסים החשובים שיש בידיים של כל אחד מאיתנו. אפשר ורצוי לעשות את זה באופן אקטיבי עם הקפדה על תזונה נכונה, בריאה ומאוזנת, שמירה על כושר גופני ונטילת ויטמינים ותוספי תזונה, ורצוי גם לעשות את זה בצורה פאסיבית של הימנעות מהרגלים מזיקים כמו צריכה מוגזמת של סוכר, עישון, שתיית אלכוהול וכן הלאה. יחד עם זאת, יש משהו שמרביתנו לא עושים כשאנחנו נמצאים בקו הבריאות, וזה ללכת לבדיקות תקופתיות וביקורים אצל הרופא. אם זה משהו שגם אתם לא מפקידים עליו, אנחנו רוצים להסביר בדיוק למה חשוב לעשות את זה ולהסביר אילו בדיקות בדיוק חשוב לעשות.

בדיקה שנתית אצל רופא המשפחה

האמת היא, שעם ההתקדמות הטכנולוגית והאפשרות הפשוטה של זימון תורים אונליין, אין שום סיבה שלא לגשת לבדיקה הזאת תמיד. רופא המשפחה שלכם הוא האיש המקצוע שמכיר אתכם יותר מכל ומודע להיסטוריה הרפואית שלכם וכן לנטיות הגנטיות שלכם למחלות. בביקור אצלו תוכלו לקבל הכוונה מקצועית לבדיקות נוספות שכדאי לערוך, המלצות לפעילות גופנית, סדנאות שיעזרו לכם לשמור על הבריאות שלכם וכן הלאה. חשוב מאד לסמן תאריך ביומן ולהגיע לבדיקות הללו אחת לשנה.

בדיקות דם

בדיקות דם זה משהו שחשוב מאד לעשות אחת לכמה זמן וזה גם משהו שרופא המשפחה שלכם יכול להפנות אתכם אליו. המטרה של בדיקות הדם השונות היא לגלות חוסרים מחומרים מסוימים בגוף או לחלופין עודפים של חומרים שאינם רצויים. כך למעשה מתקבלת תמונה ברורה של מצב הרכיבים בגוף וניתן לטפל בכך על ידי תזונה נכונה או על ידי נטילת תוספים. כמו כן, פעמים רבות חריגות בערכים בבדיקות דם שונות יכולים להעיד על בעיות ומחלות שונות וזאת דרך חשובה לגילוי של בעיות שיכולות להיות קשות יותר אם מגלים אותן מאוחר.

בדיקות וטיפולי שיניים

גם אתם לא אוכלים סוכר, לא מעשנים ומקפידים על צחצוח השיניים והיגיינת הפה – חשוב מאד לגשת לבדיקה אצל השיננית אחת לחצי שנה. הסיבה לכך היא שהרבה פעמים, גם אצל האנשים הבריאים ביותר מבחינה דנטלית מתגלות בעיות שחשוב לטפל בהן בהקדם ואצל השיננית אפשר לגלות זאת. כמו כן, הביקור אצל השיננית כולל גם ניקוי של אבן ומאבק בדלקות חניכיים, ומדובר בניקוי שלא מתאפשר באופן עצמאי בבית.

בדיקות ראייה

ראייה זה אחד החושים החשובים ביותר עבורנו בני האדם ועל כן מן הראוי שנדאג לראייה שלנו עד כמה שרק ניתן. נכון, כדאי ללכת ולבדוק את הראייה החל מגיל מסוים אז היא מתחילה לרוב להידרדר, אבל כדאי לעשות זאת תמיד שכן ההידרדרות עשויה להיות קלה ומבלי שנחוש בשינוי, וזה משהו שבהחלט יכול להסלים ולהגיע למצב חמור יותר בהמשך.

בדיקות שמיעה

החל מגיל 50, מומלץ בהחלט לגשת לבדיקות שמיעה תקופתיות. הסיבה לכך היא שחוש השמיעה נפגע באחוזים גבוהים בגילאים הללו, וככל שמקבלים טיפול מאוחר יותר, כך האפשרות לסיוע הולכת וקטנה עד שהיא חדלה מלהתקיים. חשוב להבין כי מדובר בבדיקה קצרה, זולה, מהירה ושאינה פולשנית – כך שאין סיבה בכלל שלא לגשת אליה מלכתחילה. חשוב לגשת אליה גם בגילאים צעירים יותר, אם מרגישים פגיעה כלשהי בשמיעה.

לסיכום

לא, אין צורך לחיות בפחד ולצפות לנורא מכל תמיד, אבל כן חשוב לקחת את הבריאות שלנו בידיים והבדיקות התקופתיות זה חלק משמעותי מהעניין. בעזרת הבדיקות הללו ניתן לעלות על בעיות מהר וכך למעשה לטפל בהן בצורה טובה ויעילה יותר. רק בריאות!