כיום רבים יודעים שגם אם הילדים עוד קטנים, וגם אם הילדים מבוטחים אקסטרה דרך קופות החולים, גם ביטוח פרטי רצוי להכניס למשוואה. אומנם ילדים קטנים לרוב בריאים, אך אין לדעת מה יביא יום המחר, וכדי להיות עוד היום רגועים, רצוי להיערך בהקדם. טוב לדעת שבעת הצורך יתאפשר להעניק לילד את הטיפול הטוב ביותר בזמן הקצר ביותר, ובדיוק על שני המאפיינים החשובים האלו ביטוח בריאות פרטי עונה. על מנת להבהיר עד כמה מדובר בתרחיש חשוב ורלוונטי, אספנו עבורכם 6 סיבות שמצדיקות השקעה בביטוח בריאות פרטי לילדים.

ביטוח בריאות לילדים – בהקדם הניתן!

לא חסרות סיבות להפעיל את ביטוח הבריאות. פה נעצור להיזכר בדברי אבנר הייזלר בדה מרקר. הייזלר ציין שכדי לראות כסף יש להוציא כסף, ופה הוא מבקש לחדד ששווה ואף כלכלי לעשות ביטוח בריאות לילדים בשלב כמה שיותר מוקדם. מדוע? כדי להיות רגועים וכדי לחסוך בהוצאות. אז נכון שהשאיפה היא שלעולם לא נידרש להפעיל את הביטוח, אך בעוד שלא מעט דברים שנוגעים לעתיד אינם ברורים, כן ברור שביטוח מעין זה יש לעשות בהקדם, עוד מגיל ינקות. לא רק שהזכויות הרפואיות נשמרות, ולא רק שלאורך שנים העלות נחשבת נמוכה, אלא לרוב גם ההצטרפות אינה מצריכה לעבור שאלון בריאותי.

6 סיבות טובות להפעיל ביטוח בריאות פרטי לילדים

דוגמאות שעושות שכל

  1. בוחרים את המנתח הרצוי – בהנחה והילד עומד בפני ניתוח מורכב, ואתם ההורים מבקשים לוודא שמנתח בעל שם מפקח ומנהל את סך התהליך, הרי שבהחלט מומלץ להפעיל את הפוליסה. פה נציין שקיימים ביטוחים שמאפשרים לבחור את המנתח הרצוי, גם אם הוא אינו מופיע ברשימת המנתחים שכלולים בהסדר. עם זאת, ייתכן ותידרשו בהשתתפות עצמית.
  2. מקדימים בדיקה חשובה – בהנחה והילד צריך לעבור בדיקה חשובה או בדיקה תקופתית שאי אפשר לדחות, אין זה יהיה נכון לתת לו לחכות כמה חודשים. אין זה פר לא עבורו ולא עבורכם ההורים. מכאן שטוב לדעת שבאמצעות ביטוח בריאות פרטי אין צורך לחכות זמן ממושך, רק כדי לעבור שלב נוסף בדרך לטיפול הרצוי.
  3. מקבלים תחליף אידאלי לטיפול מומלץ – ידוע שלא פעם ההמלצה הרפואית מושפעת מעלות הטיפול, ועל כן מגוון חלופות יעילות אינן חלק מהשיח הטיפולי. עם זאת, ברגע שקיים ביטוח בריאות פרטי, זוכים להעניק לילד את הטיפול הטוב ביותר, וזאת מבלי להכניס למשוואה שיקולי עלות.
  4. רכישת תרופה שאינה נמצאת בסל התרופות – הורים רבים נאלצים לשבור חסכונות או לבחור בחלופות, רק כיוון שהתרופה הרצויה אינה מצויה בסל התרופות. מכאן שכל עוד מבוטחים, זוכים להעניק לילד את התרופה המתאימה ביותר, וזאת מבלי לפגוע לרגע בכלכלת המשפחה.
  5. השתלה בחו"ל – אם הילד צריך לעבור השתלה, טוב לדעת שבזכות הביטוח הפרטי הוא יוכל לעבור אותו בחו"ל באופן ממומן, איכותי ומידי.
  6. החזר כפול על הוצאות רפואיות – חשוב לדעת שישנן מגוון הוצאות רפואיות שמאפשרות לקבל החזר כפול. פעם אחת מקופת החולים ופעם שנייה מחברת הביטוח. בהחלט שווה לנצל!

המסקנות ברורות – השלב לפעול!

כפי שמסביר אבנר הייזלר במעריב, כל דבר ניתן לעשות בכמה דרכים, וכך גם ביטוח בריאות פרטי לילדים. פה הייזלר מבקש לחדד שניתן לעשות ביטוח פרטני לילד, אך במקביל גם ניתן "לתפוס טרמפ" על הפוליסה הקבוצתית שאליה אתם ההורים משתייכים. לרוב מדובר בצעד חכם. צעד שמאפשר ליהנות ממגוון תנאים כדאיים – מעלויות יחסית נמוכות לצד כיסויים נרחבים.