עמותת "משאלות" הוקמה בשנת 2015 במטרה להגשים חלומות לילדים עם צרכים מיוחדים. העמותה מארגנת ימי כיף וגיבוש, מגייסת כסף לציוד וביגוד עבור הילדים ומארגנת הפעלות שיפיגו במעט את המתח והלחץ הנלווים להתמודדות היום יומית שלהם ושל בני משפחותיהם. במאמר שלפניכם סקרנו את עיקרי פעילות העמותה.

פעילויות שמחה ותקווה לילדים

עמותת משאלות מפיקה מידי שנה מחנות נופש וימי כיף לילדים עם צרכים מיוחדים. במחנות נופש אלה נפגשים עשרות ילדים, יחד עם משפחותיהם, ליום כיף מיוחד המותאם למצבם. כמו כן, מתחילת ימי מגפת הקורונה ועד היום, עמותת משאלות מלווה ילדים מיוחדים הנמצאים בבידוד בביתם, שולחת להם ערכות יצירה ומגוון רחב של פעילויות נוספות המותאמות למצבם.

סיוע לימודי לילדים מוגבלים

העמותה תרמה מכשירי פלט קולי לבית ספר יובלים בעפולה, שבו לומדים תלמידים בגילאי 6-12 עם שיתוק מוחין, נכויות פיזיות מורכבות, אוטיזם ותסמונות אחרות קשות. המכשיר מאפשר לילדים להביע כוונות תקשורתיות מגוונות כמו קריאה לעזרה, הבעת רצונות וצרכים או שיתוף ברגשות. כמו כן, עמותת משאלות עוזרת גם בתרומה של אופניים מותאמים המאפשרים לילדים לשפר את המיומנויות הספורטיביות והחברתיות שלהם וליהנות מרכיבה עצמאית, לשמור על טווחי תנועה, לשפר את סיבולת הלב-ריאה ולחזק אותם באופן אקטיבי.

קידום ספורטיבי לילדים ונוער

העמותה פועלת במספר מישורים לקידום ושיפור היכולות הפיזיות של הילדים:

 

 

פיתוח יכולות רגש, נגינה ומוזיקה בקרב צעירים

העמותה מגשימה משאלות גם עבור ילדים שמתעניינים בתרבות ובמוזיקה:

חטיבת פיתוח ומחקר

העמותה מכירה את הצרכים של ילדים מיוחדים, ובמהלך השנים צברה ידע רב אודות הפעילויות המתאימות למצבים רפואיים ספציפיים. יחד עם הצוותים המקצועיים, העמותה יודעת להתאים פעילויות לכל מצב רפואי ולכל מסגרת חינוכית שיש.

קו פתוח לרווחה ולהתנדבות

העמותה מפעילה מספר קווים פתוחים דרכם אפשר ליצור קשר ולהתייעץ בנושאי רווחה, זכויות ילדים מיוחדים ובקשות התנדבות. הפניות מועברות לגורמים מקצועיים מוסמכים להמשך טיפול במקרי הצורך.

לסיכום

עמותת "משאלות" פועלת לייזום והפקת ימי כיף לילדים עם צרכים מיוחדים, סיוע לימודי לילדים מוגבלים, קידום ספורטיבי בקרב ילדים ונוער, פיתוח יכולות תקשורת על ידי ענפי האומנות השונים ועוד. כמו כן, העמותה מפעילה קו פתוח לדיווח על מקרים או בקשות וכן לצורך גיוס מתנדבים. עמותת משאלות מכילה גם חיבת פיתוח ומחקר, ששואבת מידע מפעילויות העמותה כדי להתאים אותם ברמה המיטבית לילדים עם צרכים מיוחדים.