דרכון אירופאי

העולם הגלובלי של היום מציע שפע הזדמנויות עבודה או לימודים במדינות שונות. תושבים באירופה חיים עם היכולת לנוע ממקום למקום כדבר שבשגרה. הם עוברים למדינות אירופאיות אחרות לצורך חופשה קצרה, לימודים או אפילו השתקעות מחדש. ישראלים שרוצים לטעום מהחיים הללו נתקלים בבעיה. למעשה, לא ניתן כיום פשוט להגיע בתור ישראלים לאירופה ולקבל מעמד תושבות כלשהו ללא סיבה מוצדקת או תהליך ארוך. למי שיש דרכון אירופאי המצב שונה בתכלית. הוא יכול להגיע לאירופה, להשתקע בה ואפילו לזכות לעזרה שונה מהמדינה הקולטת. על האפשרויות של הוצאת דרכון אירופאי ומה זה מאפשר לנו כמשפחה נרחיב כאן במאמר.

יתרונות הדרכון האירופאי

כפי שהזכרנו, יש לאזרחים אירופאים אפשרויות רבות הייחודיות רק להם. במדינות שונות ישנן הטבות שונות וקצרה היריעה מלפרט את כולן. כל מה שצריך לדעת על דרכון אירופאי והזכויות שהוא מקנה תוכלו למצוא באתרים ייעודיים לפי המדינה אליה תרצו להגר. למעשה, זה היתרון המשמעותי הראשון – היכולת לחיות בכל אירופה. מי שיש לו דרכון אירופאי של מדינה אחת, יוכל להגר בקלות לכל מדינה אחרת באיחוד האירופי.

מדינות רבות מציעות לתושבים בתחומם, גם אזרחים של מדינות אחרות, עזרה בתחומים רבים. ישנם לימודים שונים, כולל לימודים גבוהים שהם מסובסדים על ידי מלגות שונות. אזרחים אירופאים זכאים להכשרה מקצועית ועזרה בהשמה במקומות עבודה. במדינות רבות יש מערכת בריאות טובה אשר מסופקת לכלל התושבים. מי שמגיע אם משפחה יגלה שגם הילדים שלו יהיו זכאים במקרים רבים לגנים מסובסדים, חופשות לידה ארוכות ועוד הטבות רבות אחרות

השגת דרכון אירופאי

לפני שנגיע לדרך קבלת הדרכון עצמה, חשוב לציין מה קורה במקרה של משפחות. ובכן, למדינות שונות ישנם חוקי הגירה שונים. מה שמשותף למדינות של האיחוד האירופי הוא שאם לאחד ההורים יש דרכון אירופאי, הרי שכל המשפחה יכולה לקבל תושבות בכל מדינה באיחוד שתבחר. הסטטוס הזה מספיק בכדי להתחיל להנות מכל מה שציינו. עכשיו, במדינות שונות יש תהליך שונה של קבלת דרכון ואזרחות ליתר המשפחה. למרות שהתהליך שונה בתנאים או בתקופת הזמן שיארך, הוא תמיד יהיה קיים. זוהי סיבה מספיק טובה בכדי לנסות ולהשיג דרכון אירופאי.

הערוץ הכי מבטיח לקבלה של דרכון אירופאי הוא זה של ספרד ופורטוגל. ספרד הייתה הראשונה להכיר ביהודים ממוצא ספרדי כמי שנשללה מאבות אבותיו האזרחות ולכן הוא זכאי, בתנאים מסוימים לקבלה חזרה. התהליך הספרדי כולל התחקות אחר שורשי המשפחה. כמו כן, מחייבים הספרדים גם את לימוד השפה הספרדית ולימוד של תרבות ספרדית. בסוף התהליך יש להגיע למדריד וגם להישבע אמונים למלך הספרדי.

תהליך זה יכול להרתיע ישראלים רבים. למזלם, קיים נוהל דומה גם בפורטוגל אשר גם ממנה גורשו יהודים. הנוהל בפורטוגל יותר קל אבל גם הוא דורש התחקות אחר ההיסטוריה של המשפחה לפי שם המשפחה ובירור עם הקהילה היהודית בליסבון.

פורטוגל חוקקה מספר חוקים ותקנות אשר באו להקל על המהגרים לשטחה. מדובר בעיקר על הטבות מס על שכר ועל רווחים המתקבלים מחוץ לפורטוגל כגון שכירות על דירה. האופציה של קבלת דרכון פורטוגלי תאפשר לכל המשפחה שלכם להגר לכל מדינה באיחוד האירופי אפילו אם רק הורה אחד במשפחה עבר את התהליך.

 

מכיוון שמדובר בהליך הגירה והתאזרחות לכל דבר, מומלץ להיעזר באיש מקצוע אשר יש לו ניסיון ספציפי עם הסיטואציה. במקרים הללו, אין תחליף לאדם אשר יודע את השפה, מכיר את הדמויות הפועלות וכבר למד מהם התהליכים שניתן לצפות ומהן הבעיות הנפוצות בהם.