פעילויות משפחתיות ליום שבת

תשאלו כל משפחה ישראלית לדורותיה מהו הזמן המשפחתי הכי טוב שיש ותשמעו פעמים רבות את התשובה הרווחת כי מדובר בלי ספק ביום שבת. אכן, מדובר בזמן המושלם בו אמא ואבא סוף סוף לא עסוקים בעבודה או בסידורים, הילדים לא צריכים ללכת למסגרות השונות ואפשר פשוט לבלות כולנו ביחד. מדובר אמנם בזמן נדיר ויקר, אבל לפעמים משבת לשבת, קשה למצוא פעילויות מקוריות ומגניבות וכך יוצא ששבתות שלמות פשוט נעלמות כלא היו. על כן, הנה כמה רעיונות לפעילויות משפחתיות לשבת, כולל כמה כאלה שתוכלו לעשות בין כותלי הבית.

בוקר בישול משפחתי

הנה דוגמא נפלא לפעילות ביתית מהנה במיוחד. הכינו יחד עם הילדים מטעמים לארוחת בראנץ' מפנקת ותזכו מצד אחד לזמן איכות מהנה ולהקניית ידע של סודות המטבח, ומצד שני לתוצרים מפנקים ומשביעים בסוף. אפשר להכין פנקייקים, חביתות, סלטים וכל מה שאתם אוהבים בארוחות שלכם בעצם.

טיולים בטבע

לטייל בטבע זו פעילות מרגיעה שמכניסה אותנו לאווירה פסטורלית ומיוחדת. כשעושים את זה עם המשפחה, זה בכלל מיוחד וזאת גם הזדמנות מצוינת לאפשר לילדים אלטרנטיבה לטלפונים ולמסכים. אתם יכולים להשקיע ולנסוע לנקודות מיוחדות ומרוחקות ואפילו לעשות קמפינג לאורך כל הסופ"ש, אבל גם טיול ספונטני בשדות ליד הבית יהיה מהנה ומרגיע לא פחות.

פעילויות משפחתיות ליום שבת

רכיבה על אופניים

במיוחד כאשר מזג האוויר מאפשר על זה, טיול אופניים משפחתי הוא חוויה מיוחדת ומגבשת. הקפידו להכין את האופניים מראש ולבדוק שכולן תקינות ומוכנות לנסיעה ואם אין מספיק זוגות לכולם, אפשר בהחלט להשכיר מחברה או להשאיל מחברים. כמו כן מומלץ לתכנן את המסלול מבעוד מועד ולבדוק כי הוא לא מסוכן לרכיבה ומתאים לכל המשפחה.

שבת סרטים

הרעיון הזה מתאים במיוחד לשבתות גשומות כשזה לא ממש מתאים לצאת מהבית. הכינו מראש רשימת סרטים אהובים, בין אם מדובר בסרטי דיסני, קלאסיקות מוכרות או סרטי בורקס ישראליים. הכינו כמויות פופקורן גדולות שיהיה מספיק לכולם בשביל לנשנש תוך כדי ונצלו את ההזדמנות כדי לספר לילדים על שחקנים מוכרים ועל סיפורים היסטוריים מרתקים ויוצאי דופן.

שבת על החוף

בילוי על חוף הים אהוב על כל הישראליים וזה בהחלט רעיון נפלא לשבת משפחתית. הכינו את הדברים מראש וקחו אתכם אוכל ומים לכל היום. מומלץ להביא מאכלים קלים וקרירים ובמיוחד כדאי לקחת פירות טריים, ארטיקים ושתייה קרה וחשוב להצטייד מראש בצידנית איכותית ובכמויות קרח גדולות כדי שהדברים לא יהרסו מהחום. זכרו להקפיד על הגנה מפני השמש והצטיידו בצילייה, קרם הגנה, בגדי ים שלמים וכובעים, במיוחד לילדים אבל גם בשבילכם.

אז הנה, כמה רעיונות ממש פשוטים ומהנים לשבת משפחתית מיוחדת. מומלץ לנסות אחד אחד ברשימה ולהתמיד עם הפעילות האהובה עליכם.