חגיגת בר המצווה היא בלי שום ספק אחד הרגעים המרגשים ביותר בחייו של כל נער יהודי. מדובר במעבר מילדות לבגרות ועל אף שאנשים שונים נוהגים לציין את המועד בדרכים שונות, ההתרגשות היא תמיד משותפת ומדובר ביום סימבולי וחשוב בתרבות שלנו. הדבר המעניין ביותר, במיוחד כאשר מדובר על נערים יהודים בארץ בלי קשר למיקומם על ספקטרום הזיקה לדת, הוא שרובם בוחרים לעלות לתורה, בין אם בבית כנסת אורתודוקסי או קונסרבטיבי, או דווקא בבית כנסת רפורמי בטקס אלטרנטיבי. כך או כך – בכל אחד מהמצבים הללו לצד קריאת ההפטרה והעלייה לתורה, מקיים לראשונה כל נער את מצוות הנחת התפילין שהיא אחד מהציוויים החשובים ביותר בתורה. לכן, עבור נערים רבים מדובר בפעם הראשונה בה ירכשו עבורם תפילין חדשים וזה משהו שאתם בתור ההורים בהחלט צריכים לדאוג לו מראש. אם אתם לא כל כך מכירים את המצווה ולא יודעים מהיכן אפשר לקנות תפילין וכמה זה צריך לעלות, הנה מידע שיעזור לכם.

איפה קונים תפילין?

בואו נתחיל ונדבר על השאלה הנפוצה ביותר בקרב הורים של נערי בר מצווה – מהיכן רוכשים סט תפילין חדש? ובכן, בגדול המקומות שאתם צריכים לחפש אלו הן חנויות לתשמישי קדושה. מדובר למעשה בחנויות שמוכרת את הדברים הללו באופן ספציפי ומעבר לתפילין ניתן למצוא בהן גם טליתות, מזוזות, תשמישים כמו חנוכיות או סטים לשבת וכן הלאה. יחד עם זאת לפעמים קשה לאתר את החנויות הללו ומעבר לכך קשה לפעמים להיות בטוחים כי מדובר על תשמישים כשרים שנעשו על פי ההלכה ולכן קיימת האפשרות הנוחה במיוחד היום של רכישת תפילין אונליין. סט של תפילין באתר לרכישה יאפשר לכם למצוא בדיוק את הסגנון שאתם מחפשים ואנו ממליצים בחום על אתר אות והדר, דרכו גם תוכלו לרכוש מוצרים ולהיות בטוחים כי מדובר על מוצרים כשרים ותקניים לחלוטין.

תפילין לבר מצווה: איפה קונים - ומה טווח המחירים?

כמה זה עולה?

ובכן – חשוב מאד להבין שהטווח הוא רחב מאד, במיוחד כאשר משווים בין חנויות שונות. למה? בגלל שיש כל מיני דרכים לייצר את התפילין, יש קלפים שנכתבו על ידי גדולים בתורה ויהיו יקרים יותר, יש מארזים שהם מהודרים יותר מאחרים וכן הלאה, ולכן ניתן למצוא תפילין במחירים של כמה מאות שקלים (לא ממליצים על אלו אם אתם רוצים להיות בטוחים שמדובר בתפילין כשרים) עד למחירים של כמה עשרות אלפי שקלים (פחות מתאים לנערי בר מצווה ומדובר הרבה פעמים בפריטים לאספנים).

יחד עם זאת, יש טווח מחירים סטנדרטי שצריך להכיר שנע בין כ-1200 שקלים ל-2000 שקלים לערך. המחיר נקבע על ידי סוג העור והאם מדובר על בהמה גסה או על במה דקה וכן בהתאם לנוסח, כאשר המחיר של הנוסח האשכנזי או מעט גבוה יותר מהמחיר של הנוסח הספרדי.

למה כדאי להשקיע בתפילין איכותיים?

ובכן, אם אתם משפחה מסורתית, כנראה שהתפילין ישמשו את נער הבר המצווה לעוד הרבה שנים ארוכות ולכן כדאי להשקיע בסט תפילין איכותי. יחד עם זאת אנו מאמינים כי מדובר על משהו שכדאי להשקיע בו גם במשפחות חילוניות יותר. זכרו שהתפילין ישמשו כל נער יהודי בעוד כמה וכמה נקודות בחיים כמו החתונה, יום כיפור וחגים אחרים וכדאי תמיד שיהיה סט אישי, כזה בו ניתן יהיה להשתמש עוד שנים קדימה.

לסיכום – אנו בהחלט ממליצים על החוויה הנוחה של רכישת תפילין אונליין. שימו לב שאתם בודקים את הפרטים הקטנים וקונים תפילין שאכן יתאימו לנער.