מניעת בדידות ודיכאון, כושר גופני משופר, הפחתת חרדה אצל ילדים הם רק חלק מהסיבות שהפכו את הכלבים לחברים הכי טובים של האדם. מתלבטים האם לאמץ? הגעתם בדיוק למקום הנכון.

אימוץ כלב: מתכון לחיים מאושרים

כבר אלפי שנים שהכלבים מהווים חלק בלתי נפרד מאורח החיים של בני האדם. להולכים על ארבע יצא שם של חברים נאמנים ומגוננים, אולם מעבר לכך הם גם מהווים ללא ספק מתכון לאורח חיים בריא ומאושר. בעלי כלבים הולכים כמעט פי 4 מאשר אנשים ללא כלבים, ובכך מבצעים פעילות גופנית סדירה – כך שהם נשארים פעילים בזכות ההליכות היומיות עם הכלב באוויר הפתוח. תמיד צריך קולרים לכלבים בשביל הטיולים, אולם מעבר ליכולת השליטה על הכלב אין ספק כי קולר איכותי יכול גם לסייע לצורך ביצוע פעילות גופנית הכוללת ריצה, כחלק בלתי נפרד מהיותו של כלב מגביר מוטיבציה חמוד במיוחד שישמח לצאת איתכם לריצה, הליכה או אפילו סתם לסיבוב קטן מסביב לבית.

חבר על ארבע למה כדאי לאמץ כלב

תרומה אדירה לבריאות הנפש

מעבר לכך, מחקרים שנערכו בנושא העלו כי לבעלי כלבים יש סיכוי מופחת ללקות בדיכאון וחרדה. בתקופת הקורונה נרשם זינוק במספר הכלבים שאומצו, לא מעט בשל תחושת בדידות וחרדה אשר הייתה נחלתם של רבים. עצם הנוכחות של כלב מסייעת להפגה של בדידות, לא רק אצל מבוגרים אלא גם אצל קשישים שזקוקים לתשומת לב מתמדת אותה הם יכולים לקבל באמצעות הכלב, כחלק מהיותו חבר נאמן אשר נמצא לצד הבעלים שלו לאורך כל ימי חייו.

פיתוח כישורים אצל ילדים

בכל הקשור לילדים, לכלבים יש יכולת מצוין לסייע להתפתחותם. ילדים שגדלים עם כלבים מגלים יכולת מנהיגות ואחריות מתוך מטרה לדאוג לכלב, ומחקרים מצאו כי לילדים שמתגוררים עם כלבים יש מערכת חיסונית מפותחת יותר ואף סיכוי מופחת ללקות באלרגיות, בשל החשיפה לחיידקים המצויים בגופם של כלבים המחזקים את המערכת החיסונית של בעלי הכלב כמו גם הילדים שנמצאים באינטראקציה איתו באופן קבוע. בזמן טיול עם הכלב הילד יכול לשוחח עם בעלי כלבים וילדים ובהתאם לכך לפתח כישורי שיחה, ואפילו להכיר חברים חדשים, ולכן בעבור ילדים חסרי ביטחון מדובר בחבר לחיים אך גם בחבר שמפתח יכולות חברתיות וקוגניטיביות משמעותיות.

לסיכום, אימוץ כלב מהווה אפשרות מצוינת בעבורכם ובעבור בני המשפחה לפתוח את הלב ולהכניס לחיים כלב שתוך זמן קצר יהפוך לחלק בלתי נפרד מהבית, ולבן משפחה לכל דבר ועניין. מומלץ לקחת את כל הכרוך בכך, כולל העלויות, בחשבון לפני האימוץ ולהחליט אם זה מתאים, מעבר ליתרונות הנפשיים והפיזיים. מעבר לעובדה כי לעולם לא תהיו בודדים, תוכלו לקבל גם הגנה וביטחון בשל היותו של הכלב בעל חיים שחי בלהקה ולפיכך מתנהג כלפי בעליו כמנהיגים. מאחר ואורח החיים הממוצע של כלבים הוא 10 שנים, יש לקחת את ההחלטה בכובד ראש, כחלק מהחלטה שתלווה אתכם למשך שנים רבות.